BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
PIKNIK MILITARNY W LUBUSKIM MUZEUM WOJSKOWYM
16.08.2017
W dniu 15.08.2017 r. na zaproszenie Dyrektora Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie k/Zielonej Góry, żołnierze 31. BLT wzięli udział w „Pikniku Militarnym”.

    W dniu 15.08.2017 r. na zaproszenie Dyrektora Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie k/Zielonej Góry, żołnierze 31. BLT wzięli udział w „Pikniku Militarnym”.
    31. BLT podczas tej plenerowej imprezy z okazji Święta Wojska Polskiego reprezentowali żołnierze GOT, którzy w czasie wystawionej ekspozycji zapoznawali zwiedzających z wyposażeniem ratunkowym pilota F-16. Była to kolejna nasza wizyta w Drzonowie, realizowana w ramach wzajemnej współpracy, promująca jednocześnie żołnierzy Sił Powietrznych wśród lokalnego społeczeństwa Ziemi Lubuskiej. To właśnie we współpracy z LMW żołnierze grupy „Archeo” odrestaurowali samolot myśliwski Jak-23, który należy do zbiorów muzeum, a jest eksponowany w 31. BLT.
     Jak zawsze nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku. Możliwość poznania ciekawostek dotyczących wyposażenia pilotów F-16 czy zrobienia sobie zdjęcia w hełmie pilota była nie lada gratką, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i opiekunów. Żołnierze nasi często odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki służby w jakże ważnej jednostce lotniczej.
    Promowanie służby wojskowej, środowiska żołnierskiego to jeden z elementów mających wpływ na kształtowanie naszego wizerunku wśród społeczeństwa. To zadanie, któremu w tym dniu wzorowo sprostali żołnierze wykonujący swoje zadania w Drzonowie.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Jarosław RACHELSKI / st. kpr. Arkadiusz PALUSZEWSKI
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_353.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych