BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO NA STADIONIE LECHA
18.08.2017
W piątej kolejce najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej (12.08), Ekstraklasa S.A. uroczyście celebrowała Święto Wojska Polskiego.

    W piątej kolejce najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej (12.08), Ekstraklasa S.A. uroczyście celebrowała Święto Wojska Polskiego.
    Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Poznaniu podczas ostatniego meczu KKS Lech Poznań – Zagłębie Lubin, przed jego rozpoczęciem obchodzono nasze Święto. Wszyscy zawodnicy i sędziowie wyszli na murawę w Biało – Czerwonych szalikach, gdzie w honorowym miejscu eksponowana była wielka Biało – Czerwona flaga. Zaszczytu zaprezentowania narodowej flagi dostąpili żołnierze z 31. BLT (GW i GOT), którzy wzorowo i z poczuciem godności wypełnili swoją funkcję.
    Podniosłym momentem uroczystości poprzedzającej mecz było wspólne odśpiewanie przez zgromadzoną publiczność „Mazurka Dąbrowskiego”.
    Tego dnia wśród wielu kibiców w niebiesko - białych koszulkach, co dało się zauważyć, było liczne grono żołnierzy i pracowników RON 31. BLT wraz z rodzinami, którzy skorzystali z okazyjnego zaproszenia na mecz.
    Inicjatywa powzięta przez władze ligi piłkarskiej zasługuje na słowa uznania, bo to fakt docenienia żołnierskiego zawodu i wkładu licznych pokoleń w wojskowych mundurach na rzecz kształtowania historii naszego kraju.
    Wynik meczu Lech – Zagłębie został nierozstrzygnięty i zakończył się remisem 1-1.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: Materiały Foto KKS Lech Poznań
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_357.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych