BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
ŚWIĘTO LOTNICTWA W 31. BLT
29.08.2017
Święto Lotnictwa przypadające w dniu 28 sierpnia, stan osobowy 31. BLT obchodził podczas uroczystego apelu.

    Święto Lotnictwa przypadające w dniu 28 sierpnia, stan osobowy 31. BLT obchodził podczas uroczystego apelu.
    To Święto jest szczególnie bliskie żołnierzom w stalowych mundurach. To czas celebrowania sukcesów polskiej myśli technicznej i umiejętności pilotażu, które przez 85. laty przyniosły Polsce wielki splendor i uznanie lotniczego świata.
    Podczas ceremonii wszyscy zgromadzeni usłyszeli wspomnienie o historycznym wyczynie por. pil. Franciszka ŻWIRKI i inż. Stanisława WIGURY, którzy dali przykład siły i niezłomności w dążeniu do osiągania najwyższych celów w lotniczym współzawodnictwie.
    W czasie okolicznościowego przemówienia Dowódca Bazy płk pil. Rafał ZADENCKI nawiązał do chlubnych kart z historii polskiego lotnictwa wojskowego, ale również odniósł się do obecnych czasów w których personel lotniczy realizuje swoje zadania. Dzień dzisiejszy to nie tylko loty szkoleniowe „Jastrzębi”, to także pełnienie misji rozpoznawczych poza granicami kraju w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. Jak wspomniał Dowódca „to duma i honor dla polskich lotników móc stanowić o bezpieczeństwie Ojczyzny, ale i innych krajów sojuszniczych NATO”.
    Święto Lotnictwa to również wspomnienie i podziękowanie dla pilotów, dziesiątek inżynierów, techników, kontrolerów, nawigatorów, ale i żołnierzy wielu innych specjalności, którzy wspólnie pracują na efekt jakim jest bezpieczne wykonanie lotniczego zadnia.
    Zebrany stan osobowy 31. BLT usłyszał również treść listu okazjonalnego z okazji Święta Lotnictwa, który do wszystkich żołnierzy i pracowników RON skierował Inspektor Sił Powietrznych cz.p.o. gen. bryg. pil. Mirosław JEMIELNIAK.
    W czasie apelu znaczne grono żołnierzy i pracowników RON 31. BLT odebrało okolicznościowe wyróżnienia z okazji Święta Lotnictwa, ale i niedawno obchodzonego Święta Wojska Polskiego.
    Po odegraniu Pieśni Okolicznościowej Sił Powietrznych - „Marszu Lotników” i defiladzie pododdziałów, Dowódca Uroczystości ppłk Zbigniew TOMASZEWSKI złożył Dowódcy Bazy meldunek o zakończeniu apelu.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Tomasz SZULKOWSKI
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_359.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych