BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
SZKOLENIE PROOBRONNE UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH
19.10.2017
„Zostań Żołnierzem Sił Powietrznych” – to hasło przewodnie przedsięwzięcia proobronnego, które w dniu 18.10.2017 r. przeprowadzono na terenie 31. BLT.

    „Zostań Żołnierzem Sił Powietrznych” – to hasło przewodnie przedsięwzięcia proobronnego, które w dniu 18.10.2017 r. przeprowadzono na terenie 31. BLT.
    Organizatorem szkolenia było Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów, w którym specjalistycznej pomocy udzielili żołnierze naszej bazy. Na starym boisku sportowym zebrali się uczniowie klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych z Poznania, Środy Wlkp. i Lubasza, którzy wzięli czynny udział w wybranych konkurencjach z obszaru szkolenia ogólno wojskowego, sprawdzając swoje przygotowanie kondycyjne, ale i również umiejętności praktyczne z zakresu wykonywania podstawowych czynności towarzyszących żołnierzom w czasie zajęć taktycznych.
    Instruktorzy z 31. BLT wspierali członków WSAR w prawidłowym przebiegu rywalizacji, a także wybranych punktach szkolenia dzielili się swoją wiedzą ściśle związaną z indywidualnym wyposażeniem żołnierza. Sprawny przebieg zajęć w tym dniu zabezpieczali żołnierze z Grupy Wsparcia (mko, kogds, kł), Sekcji Medycznej, a także żołnierze z Grupy Obsługi Technicznej, którzy w rejonie wykonywania swoich obowiązków zapoznawali naszych gości ze specyfiką służby w jednostce lotniczej. Jak zawsze szczególne wrażenie na wszystkich zrobił F-16 „Jastrząb” – duma Sił Powietrznych RP. Był również czas by młodzież poznała trochę lotniczej historii naszego lotniska, zwiedzając ekspozycję samolotów historycznych prezentowanych przez grupę „Archeo”.
    Uczniowie klas mundurowych wykazywali się wysokimi umiejętnościami, które nabyli podczas zajęć szkolnych. Tym razem był czas na to, by zweryfikować ich wiedzę, a także podejście do zadań wykonywanych w mundurze. Podczas współzawodnictwa, co jest bardzo pozytywnym faktem, żadnemu z zespołów nie brakowało ambicji, by osiągać jak najlepsze wyniki.
    Organizatorzy zajęć, w tym i nasi instruktorzy stanęli na wysokości zadania, by dla młodzieży był to dzień, który być może w przyszłości zaprocentuje i dla nas, kiedy do żołnierskiego środowiska trafią kolejni młodzi ludzie, pełni entuzjazmu, pasji i chęci wykonywania zadań jako żołnierz Sił Powietrznych.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_370.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych