BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
ZLOT 2017 KOMUNIKAT DLA MEDIÓW
23.10.2017
Najważniejsza kierownicza kadra lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będzie uczestniczyć od 25 do 27 października br. w dorocznym kursie szkoleniowo-metodycznym ZLOT 2017.

 

 
 
ZLOT 2017 - EGZAMIN W POWIETRZU I NA ZIEMI
 
 
 
 
Najważniejsza kierownicza kadra lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będzie uczestniczyć od 25 do 27 października br. w dorocznym kursie szkoleniowo-metodycznym „ZLOT–2017”.

W pierwszym dniu szkolenia, w trakcie lotów na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach, odbędą się egzaminy z umiejętności pilotażowych i bojowych. Następnie w obiektach należących do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, kilkudziesięciu dowódców skrzydeł, baz, eskadr i grup działań lotniczych reprezentujących Siły Powietrzne, Wojska Lądowe i Marynarkę Wojenną przystąpi do sprawdzianu z wiedzy specjalistycznej. Komisja oceniać będzie znajomość między innymi prawa lotniczego, zasad planowania i monitorowania lotów, procedur operacyjnych, nawigacji ogólnej i radionawigacji, łączności i eksploatacji statków powietrznych.

Ostatnią fazą kursu będzie szkolenie metodyczne. W planie przewidziano m.in. tematy dotyczące zmian w zakresie przepisów lotniczych, wymianę doświadczeń w kontekście zadań operacyjnych realizowanych przez personel latający Sił Zbrojnych RP w kraju i poza granicami. Kurs będzie także okazją do rozmów o tym, co czeka lotników w 2018 roku jak również przyszłości lotnictwa Sił Zbrojnych RP w kontekście zmian geopolitycznych.

Uczestnikami „ZLOTU-2017” będą przedstawiciele komórek MON, Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego SZ, Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Inspektoratu Wsparcia SZ, ITWL, WIML, WSOSP, wojskowych zakładów lotniczych, Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Lotniczego, Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego SZRP, Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZRP, Centrum Doktryn i Szkolenia SZ dzięki temu kurs kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych RP stanowić będzie podsumowanie tegorocznego intensywnego szkolenia w jednostkach lotniczych.
 
 
 
 
 
Przedstawicieli mediów zapraszamy do obserwowania pierwszego dnia „ZLOTU 2017” na terenie 31. BLT w Poznaniu - Krzesinach, 25 października w godzinach 10.00 – 14.00, w czasie lądowań statków powietrznych.

 Przyjazd mediów do krzesińskiej bazy powinien nastąpić do godz. 08.00 (od strony ul. Głuszyna). Sprawdzenie obecności akredytowanych przedstawicieli mediów odbędzie się w Biurze Akredytacyjnym na terenie Klubu 31. BLT(budynek po lewej stronie od bramy głównej 31. BLT). Wozy transmisyjne TV – ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa muszą przybyć do godz. 08.00. Wjazd tylko dla wozów nadawczych, pozostali dziennikarze wjadą na lotnisko autobusem wojskowym.


Podczas spotkania z mediami przewidziane są wywiady z Inspektorem Sił Powietrznych oraz personelem latającym.

Akredytacje przyjmuje oficer prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, kpt. Krzysztof Nanuś:
tel. 519-038-244; e-mail: 31blt.rzecznik@ron.mil.plAkredytacje prasowe przyznawane są na podstawie wniosków akredytacyjnych, które należy przesyłać na ww. adres e-mail  w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 24 października do  godz. 13.00  zgodnie ze wzorem dostępnym tutaj:
 
 
 
 
 
Spotterzy muszą posiadać kamizelki odblaskowe!
 

Wzór wypełnienia wniosku:  WZÓR
Regulamin przyznawania wniosków: REGULAMIN UWAGA!!!


Przylot statków powietrznych i wykonanie misji lotniczych uzależnione są od warunków atmosferycznych.W wypadku niekorzystnej pogody zadania w powietrzu mogą zostać ograniczone lub odwołane!

O wszelkich zmianach przedstawiciele mediów dowiedzą się poprzez stronę 31. BLT w AKTUALNOŚCIACH oraz media społecznościowe (profil FB 31.BLT)
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych