BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
WIZYTA DOWÓDCY SIŁ POWIETRZNYCH PAKISTANU W 31. BLT
27.11.2017
W dniach 22-26 listopada br z oficjalną wizytą w Polsce przebywał Dowódca Sił Powietrznych Pakistanu marszałek Sohail Aman.


W dniach 22-26 listopada br. z oficjalną wizytą w Polsce przebywał Dowódca Sił Powietrznych Pakistanu marszałek Sohail Aman wraz z delegacją. Zgodnie z planem wizyty przyjętym przez DG RSZ przedstawiciele Sił Powietrznych Pakistanu odwiedzili 31. BLT.
Lądowanie samolotu odbyło się w godzinach porannych 25 listopada 2017 roku a delegacje z DG oraz Pakistanu przywitali Dowódca 2. SLT płk pil. Jacek Pszczoła oraz Dowódca 31. BLT płk pil. Rafał Zadencki. Następnie wszyscy przemieścili się na strefę PN gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie a na domku pilota 6. elt goście zostali zapoznani z prezentacjami Skrzydła oraz Bazy, podczas których mogli poznać tradycje, historię, wyposażenie oraz zadania obu jednostek. W związku z tym, iż marszałek Aman jest pilotem bojowym F-16 w czynnej służbie, miał okazję wraz z Inspektorem Sił Powietrznych Polski gen. bryg. pil. Mirosławem Jemielniakiem  do wspólnego odbycia lotu parą F-16 pilotowanych przez pilotów z krzesińskiej bazy. Była to okazja do porównania procedur szkolenia lotniczego w Polsce oraz Pakistanie a także wymiany doświadczeń lotniczych związanych z użytkowaniem tych samych statków powietrznych przez oba kraje, gdyż w  2010 roku Pakistan zakupił 18 maszyn F-16C/D Block 52 +. W tym czasie dla reszty delegacji zorganizowano zwiedzanie infrastruktury 31. BLT. Po zakończonym locie obydwie delegacje spotkały się  na końcowym omówieniu wizyty.Tekst i zdjęcia: kpt Krzysztof Nanuś

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych