BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
SPOTKANIE WIGILIJNE W 31. BLT
22.12.2017
Z okazji zbliżającego się okresu Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 21.12.2017 r., na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym spotkała się kadra dowódcza bazy, pracownicy RON oraz zaproszeni goście.

    Z okazji zbliżającego się okresu Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 21.12.2017 r., na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym spotkała się kadra dowódcza bazy, pracownicy RON oraz zaproszeni goście.
    Okolicznościowa uroczystość została przygotowana i zorganizowana w hangarze H-1, gdzie w świątecznej scenerii, pośród zielonych choinek, samolotu F-16, zastawionych stołów wigilijnymi potrawami zebrało się liczne grono uczestników.
    Dowódca 31. BLT płk pil. Rafał ZADENCKI, który rozpoczął spotkanie podziękował wszystkim za dotychczasową służbę i pracę na rzecz rozwoju i funkcjonowania naszej bazy oraz złożył wszystkim gorące życzenia świąteczno – noworoczne. Płk Zadencki w swoim przemówieniu nawiązał również do zbliżającego się 2018 roku, który niesie ze sobą szereg bardzo ważnych zadań, wierząc jednocześnie, że stan osobowy sprosta im wykonując je na bardzo wysokim poziomie.
    Bazowa Wigilia nie mogła się obejść bez wsparcia modlitewnego, które jak zawsze zapewnili nam nasi opiekunowie duchowni: ks. płk Mariusz STOLARCZYK i ks. por. Dariusz KAMIŃSKI, którzy poprzez odczytanie fragmentu Ewangelii, okolicznościową modlitwę i błogosławieństwo nadali spotkaniu wyjątkowy nastrój.
    Pamiętając o obchodzonym Dniu Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach poza Granicami Państwa podczas wspólnej modlitwy oddano hołd wszystkim żołnierzom, którzy oddali życie wypełniając swoje żołnierskie zadania i obowiązki, a  symboliczne znicze pamięci, złożone przez delegację żołnierzy 31. BLT, zapłonęły pod tablicą upamiętniającą Parę Prezydencką i pomnikiem gen. pil. Andrzeja BŁASIKA.
    Wszyscy zebrani na wigilijnym spotkaniu z dużym zadowoleniem przyjęli przygotowany program artystyczny, który zapewnił nam Zespół Pieśni i Tańca „ŁANY” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu śpiewając pięknie polskie kolędy i pastorałki.
    Po wysłuchaniu kolęd, stało się zadość polskiej tradycji i wszyscy zebrani łamali się opłatkiem oraz nawzajem składali sobie życzenia, po których rozpoczęło się smakowanie wigilijnych potraw przygotowanych na tę okazję.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK / kpt. Krzysztof NANUŚ
Zdjęcia: kpt. Krzysztof NANUŚ
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_396.html

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych