BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
SZKOLENIE POLIGONOWE MANEWROWEJ KOMPANII OCHRONY
15.02.2018
W dniach 29.01 - 09.02.2018 r. manewrowa kompania ochrony odbyła szkolenie specjalistyczne w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

    W dniach 29.01 - 09.02.2018 r. manewrowa kompania ochrony odbyła szkolenie specjalistyczne w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.
    Podczas szkolenia wykorzystano szeroki zakres infrastruktury szkoleniowej w tym między innymi Centralny Ośrodek Zurbanizowany, Strzelnicę Bojową Piechoty z rzutnią granatem włącznie.
    Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności indywidualnych żołnierzy podczas działania w terenie zurbanizowanym, a także zgrywanie drużyny (sekcji) podczas przeszukania pomieszczeń i poruszania się w budynkach z wykorzystaniem psów służbowych.
    W czasie pobytu na terenie OSPWLąd w Wędrzynie nie zabrakło zajęć ze szkolenia strzeleckiego z broni etatowej (BLOS) oraz strzelań z wykorzystaniem karabinu wyborowego SWD oraz km PK. Dodatkowo żołnierze zostali poddani intensywnemu szkoleniu wzmacniającym sprawność i wytrzymałość fizyczną o które zadbał osobiście Dowódca MKO.
    Manewrowa kompania ochrony stanowi etatowy pododdział ochrony 31. BLT – dzięki dużemu naciskowi na poziom i atrakcyjność szkolenia jest postrzegana jako jedna z najlepiej wyszkolonych pod kątem ochrony i obrony obiektów, spośród pozostałych formacji tego typu w Siłach Powietrznych.

Tekst: st. szer. Maciej WRONA
Zdjęcia: st. szer. Tomasz MATUSIAK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_416.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych