BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
POŻEGNANIE Z SŁUŻBĄ WOJSKOWĄ
28.02.2018
W dniu 28 lutego br. w hangarze H-1, Dowództwo Bazy, licznie zabrani przybyli goście, uroczyście pożegnali żołnierzy 31. BLT kończących zawodową służbę wojskową.W dniu 28 lutego br. w hangarze H-1, Dowództwo Bazy oraz licznie zabrani przybyli goście, uroczyście pożegnali żołnierzy 31. BLT kończących zawodową służbę wojskową.
     Z  mundurem pożegnali się i zakończyli zawodową służbę wojskową przedstawiciele Logistyki, Grupy Obsługi Technicznej oraz Grupy Wsparcia:

- st. chor. szt. Marek Gałęzowski

-mł. chor. Zbigniew Biniaś

- mł. chor. Piotr Skarżyński
    
     Po odczytaniu okolicznościowych rozkazów i przedstawieniu zebranym sylwetek odchodzących, Dowódcy Bazy płk pil.Rafał ZADENCKI podziękował im serdecznie za lata żołnierskiej służby, zaangażowanie i prezentowanie godnej postawy żołnierza Wojska Polskiego.
     Dzisiejsze pożegnanie, to nie tylko rozstanie z 31. BLT, to dzień pożegnania z mundurem. Chwila ta dla żołnierzy była ogromnym przeżyciem, które dało się wyczuć w czasie okolicznościowych przemówieniu, pełnym nieukrywanych emocji, co świadczy, że lata żołnierskiej służby były nie tylko czasem wykonywania rozkazów i poleceń, ale również realizacją zawodowej pasji i żołnierskiego poświęcenia.
     Każdy z odchodzących, bez względu na obszar funkcjonowania, starał się na jak najwyższym poziomie wykonywać swoje zawodowe obowiązki, nie tylko na rzecz krzesińskich jednostek lotniczych ale i innych JW w których na przestrzeni lat służyli. To za ten cały okres wojskowej służby należą się im w tym dniu szczególne podziękowania.      
    Ważnym dla wszystkich momentem była chwila pożegnania ze sztandarem wojskowym, na którym wyhaftowane słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”, w tym przypadku miały szczególne znaczenie. Dla podkreślenia charakteru uroczystości i miejsca pożegnania, warto podkreślić, że odbyła się ona w historycznym hangarze z 1941 r., wśród samolotów wielozadaniowych F-16.

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Nanuś

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych