BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
UDZIAŁ W DNIU OTWARTYM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH
17.04.2018
14 kwietnia 2018 r. żołnierze 31. BLT gościli w Zespole Szkól Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej podczas zorganizowanego „Dnia Otwartego”.

    14 kwietnia 2018 r. żołnierze 31. BLT gościli w Zespole Szkól Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej podczas zorganizowanego „Dnia Otwartego”.
    Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji szkoły, w ramach wzajemnej współpracy żołnierze z Grupy Obsługi Technicznej (służba wysokościowo – ratownicza) zaprezentowali wyposażenie ratunkowe pilota F-16 oraz zapoznali młodych uczestników zamierzenia ze specyfiką służby w Siłach Powietrznych.
    Nasi żołnierze odpowiadali na wiele pytań zaciekawionej młodzieży, która w tym dniu starała ukierunkować przebieg swoich dalszych życiowych decyzji, być może dla niektórych związanych ze służbą wojskową.
    Dla części osób była to również możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez pilotów „Jastrzębi”, za który na co dzień wybrani żołnierze GOT odpowiadają i ten sprzęt obsługują.
    To kolejna nasza forma współpracy z ZSR Środa Wlkp., która pozytywnie wpływa na obustronne kontakty z korzyścią wizerunkową i szkoleniową dla obu stron uczestniczących we wspólnych zamierzeniach.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: Marek IDASZEK – ZSR / archiwum żołnierzy służby wys.-rat.
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_450.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych