BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31.BLT NA PIKNIKU PATRIOTYCZNYM W MARGONINIE
08.05.2018
W dniu 03.05.2018 r. żołnierze z 31. BLT wzięli udział w Pikniku Patriotycznym w Margoninie.

    W dniu 03.05.2018 r. żołnierze z 31. BLT wzięli udział w Pikniku Patriotycznym organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie.
   Na zaproszenie Dyrektora Ośrodka Kultury, który był organizatorem pikniku „Kocham Wojsko”, stanowiącego część obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, żołnierze z Grupy Obsługi Technicznej podczas wystawionej ekspozycji zaprezentowali indywidualne wyposażenie ratunkowe pilota F-16.
    Tłumy mieszkańców Margonina odwiedzające w tym dniu Stadion Miejski, dzięki licznej obecności żołnierzy z różnych jednostek, reprezentujących różne rodzaje wojska, mogły poznać specyfikę służby i warunki w jakich wykonują swoje zadania zawodowi żołnierze.
    Możliwość zapoznania się z wyposażeniem pilotów F-16 była dla wszystkich dużą ciekawostką. Nasi żołnierze, pod dowództwem dowódcy klucza kpt. Waldemara Stefaniaka cierpliwie i ciekawie odpowiadali na dziesiątki pytań, dotyczących nie tylko wystawionego wyposażenia, ale i specyfiki służby w Siłach Powietrznych. Szeroki zakres wiedzy specjalistycznej, posiadane doświadczenie oraz umiejętność przekazania wielu informacji dla zwiedzających, powodowały, że stanowisko 31. BLT cieszyło się dużą popularnością.
    To była kolejna, udana promocja 31. BLT wśród społeczeństwa, pozytywnie wpływająca na wizerunek żołnierzy Sił Powietrznych.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: st. sierż. Piotr GRZELAK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_455.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych