31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
MISTRZOSTWA WOJSKA POLSKIEGO W WĘDKARSTWIE
22.05.2018
W weekend 19-20 maja 2018 r. 11. Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa zorganizował XI Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym.

31. Bazę Lotnictwa Taktycznego reprezentowało  trzech żołnierzy z Grupy Obsługi Technicznej: st. chor. Arkadiusz GBUR, mł. chor. Przemysław WŁODARCZYK oraz mł. chor. Jarosław RACHELSKI.
    Zawody zostały przeprowadzone na Kanale Mazurskim w Węgorzewie, w dwóch turach. Łącznie złowiono 350 kg ryb po czym zostały wypuszczone do wody.  Zawody sędziował Sędzia Główny Waldemar Lewandowski.
    Nasi żołnierze pomimo udanych połowów nie zajęli  miejsca na podium, ale godnie reprezentowali 31.BLT. Na zawodników czekały  puchary za osiągnięcia w klasyfikacji indywidualnej oraz w kategorii drużynowej.
    Udział w mistrzostwach był również doskonałą okazją do pozasłużbowej integracji środowiska żołnierskiego wielu jednostek wojskowych, która została przez wielu wykorzystana do aktywnego spędzenia czasu wolnego podczas wspólnej, hobbystycznej rywalizacji.

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Przemysław Piotr WŁODARCZYK