BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31. BLT DLA DZIECI
07.06.2018
W dniu 06.06.2018 r. w 31. BLT gościliśmy zaproszone grupy najmłodszych aby razem świętować niedawno obchodzony Dzień Dziecka.

    W dniu 06.06.2018 r. w 31. BLT gościliśmy zaproszone grupy najmłodszych aby razem świętować niedawno obchodzony Dzień Dziecka.
    Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu wielu żołnierzy (ze wszystkich Grup, Sekcji Medycznej, Sekcji WF i Sportu, Sekcji Wychowawczej, Wojskowego Zespołu Sportowego, Logistyki) oraz zaproszonych osób spoza bazy mogliśmy zaprezentować dzieciom z czym na co dzień mają styczność w swojej służbie żołnierze Sił Powietrznych.
    Możliwość pokazania swoich wybranych egzemplarzy sprzętu, a także zapoznania z charakterem swojej pracy, służby i obszarem swoich zainteresowań mieli również funkcjonariusze wielkopolskiej Policji, żołnierze Wydziału Żandarmerii Wojskowej oraz Ośrodka Wysokościowo – Ratowniczego i Spadochronowego, zespół medyczny z Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego, uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., a także członkowie Stowarzyszenia Miłośników Sprzętu Pancernego SKOT. Od lat ta pozytywna współpraca przynosi obopólne wizerunkowe korzyści, dając zadowolenie i poszerzając nowe doświadczenia dla setek osób korzystających z różnych form wspólnie organizowanych przedsięwzięć.
    Już od rana, do specjalnie wyznaczonej strefy pokazów, znajdującej się w rejonie starej strefy umocnionej, przybywały dziesiątki autobusów wypełnionych dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, którym towarzyszyli ich opiekunowie. Blisko 60 autokarów przywiozło do nas prawie 2500 dzieci z Poznania i różnych regionów całej Wielkopolski (w tym m.in. ze Środy Wlkp., Lubonia, Gostynia, Złotowa, Gniezna, Wronek, Swarzędza), które przyjechały, aby w naszym gronie obchodzić swoje święto.
    Dziesiątki instruktorów z dużą satysfakcją, zaangażowaniem, ale i cierpliwością przekazywało dzieciom wiele ciekawych informacji, a także dawało wszystkim czynnie uczestniczyć w przygotowanych zajęciach i pokazach. Każdy z wystawionych punktów pokazowych nie narzekał na brak zainteresowania, a możliwość wspólnych zajęć sportowych z piłkarzami ręcznymi i zapaśnikami, trening taekwondo, korzystanie z armatek wodnych, spotkania z pilotami, strażakami, spadochroniarzami, policjantami, motocyklistami, styczność z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy i wieloma innymi przygotowanymi na ten dzień atrakcjami, dały naszym małym gościom wiele zadowolenia i uśmiechu na twarzy.
    Ku uciesze dzieci to nie był koniec atrakcji tego wyjątkowego dnia. O kolejną porcję niezapomnianych wrażeń zadbali piloci samolotów F-16, których liczne starty i lądowania po wykonanych misjach, realizowanych w ramach szkolenia lotniczego, zrobiły na wszystkich duże wrażenie.
    Jednakże największą, żywiołowo reagującą publiczność zgromadził pokaz dynamiczny F-16 DEMO TEAM. To była największa i najgłośniejsza atrakcja tego dnia. Dzięki wysokim umiejętnościom pilotażu F-16 zaprezentowanym przez naszego pilota pokazowego setki dzieci z zapartym tchem śledziły podniebne ewolucje wykonywane nad Krzesińskim lotniskiem. Wszyscy z bliska poznali możliwości jakimi dysponuje samolot wielozadaniowy F-16 „Jastrząb”, który z powodzeniem wykorzystywany jest przez pilotów naszej bazy, ale i również bazy lotniczej z Łasku.
    Dzięki zaangażowaniu wielu osób, odpowiedzialnych za przygotowanie i organizację tego przedsięwzięcia, po raz kolejny potwierdziliśmy, że zadania wykonywane w różnych obszarach naszego funkcjonowania, jak zawsze realizowane są z dużym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i na wysokim poziomie realizacji.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ / mł. chor. Dariusz KACZMAREK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_460.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych