BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31.BLT DLA DZIECI ŻOŁNIERZY I PRACOWNIKÓW RON
11.06.2018
W sobotę 9 czerwca 2018 r. w 31. BLT zorganizowano Dzień Dziecka dla najmłodszych pociech naszych żołnierzy, pracowników RON oraz zaproszonych gości.

    W sobotę 9 czerwca 2018 r. w 31. BLT zorganizowano Dzień Dziecka dla najmłodszych pociech naszych żołnierzy, pracowników RON oraz zaproszonych gości.
    Pomimo upalnej pogody miejsce festynu, w rejonie hangaru nr 1, odwiedziło kilkaset dzieci wraz ze swoimi dorosłymi opiekunami. To z myślą o najmłodszych, aby zapewnić im moc atrakcji, ale także i o starszych by urozmaicić ich weekendowy odpoczynek, przygotowano szereg miłych i ciekawych atrakcji, pozwalających aktywnie spędzić ten czas, ale również dając możliwość poznania  specjalistycznego wyposażenia i uzbrojenia z jakim na co dzień mają styczność żołnierze 31. BLT.
    Nie było niespodzianką tego dnia, że największe oblężenie przeżywała strefa dmuchańców i wspólnych zabaw. Zjeżdżalnie, place zabaw, eurobungee,  kule wodne, segway’e przyciągały przez cały czas trwania festynu rzesze najmłodszych, którym z cierpliwością towarzyszyli ich dorośli opiekunowie. Wszystkim uczestnikom festynu towarzyszyły bazowe maskotki KRUK i JASTRZĄB, które doskonale bawiły się z dziećmi, pozując do wspólnych zdjęć, wariując i rozdając słodkie smakołyki.
    Duże grono widzów zebrał pokaz treningu zapaśniczego, przeprowadzony przez medalistki i medalistów Mistrzostw Świata i Europy, a także Igrzysk Olimpijskich. Nie mniej osób zgromadził także pokaz bazowego sokolnika, który bardzo ciekawie opowiadał o charakterze swojej pracy, prezentując jednocześnie swoich drapieżnych podopiecznych, odpowiadających za bezpieczeństwo startujących i lądujących samolotów.
Wysokim temperaturom skutecznie sprostali żołnierze Wojskowej Straży Pożarnej, którzy przygotowali wszystkim kurtyny wodne i możliwość wykorzystania armatki wodnej, a chętnych do wodnych kąpieli tego dnia nie brakowało.
    Niezapomniane wrażenia zapewnił nasz pilot pokazowy, który zaprezentował niesamowity, pełen dynamiki i różnorodności pokaz dynamiczny możliwości samolotu wielozadaniowego F-16. Wszyscy na moment zrezygnowali z dmuchanych atrakcji i z zapartym tchem śledzili co działo się nad krzesińskim lotniskiem w czasie podniebnych ewolucji. Po zakończonym pokazie, w czasie powrotu samolotu do swojego schronohangaru, wszyscy z uznaniem żywiołowo dziękowali pilotowi za ten pokaz.
    Podniebne atrakcje, zostały zapewnione także przez jednego z członków Grupy ŻELAZNY, który w ramach długiej, wzajemnej współpracy pomiędzy Grupą, a 31. BLT, zawitał nad nasze lotnisko i dał niesamowity pokaz możliwości akrobacyjnych pilotowanego przez siebie samolotu.
    Ten bardzo udany, rodzinny festyn, zorganizowany został wspólnymi siłami przez żołnierzy: Grupy Wsparcia, Grupy Obsługi Technicznej, Sekcji WF i Sportu, Wojskowego Zespołu Sportowego, Sekcji Medycznej, Ośrodka Szkolenia Spadochronowego, Sekcji Wychowawczej, w tym instruktorów Klubu 31. BLT, uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., członków Grupy Motocyklowej KRUK 31. BLT, których to zaangażowanie było gwarancją, że uśmiech i zadowolenie z twarzy dzieci nie znikały przez cały czas trwania naszej imprezy.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ / mł. chor. Dariusz KACZMAREK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_462.html

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych