BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
 Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych
09.07.2018
W dniach 26-27 czerwca 2018 r. na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyły się Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych I stopnia z rejonu działania Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Poznaniu.

W dniach 26-27 czerwca 2018 r. na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyły się Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych I stopnia z rejonu działania Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Poznaniu. W zawodach udział wzięły Wojskowe Straże Pożarne: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach, 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu Skład Dolaszewo, 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu Skład Porażyn, Wojskowa Straż Pożarna oraz Zespół Ratowniczo - Gaśniczy  z 31 BLT w Poznaniu.
Pierwszego dnia zawodów odbyła się uroczysta zbiórka przed strażnicą, podczas której  nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów oraz powitanie uczestniczących drużyn wraz z ich komendantami przez Szefa Sztabu 31 BLT ppłk Zbigniewa Tomaszewskiego i Szefa Delegatury WOP w Poznaniu ppłk mgr inż. Mirosława Kwiatkowskiego. Następnie zawodnicy  przystąpili do sprawdzenia wiedzy teoretycznej poprzez napisanie testu z zagadnień wiedzy o ochronie przeciwpożarowej. Kolejnym etapem zawodów było sprawianie drabin pożarniczych przez każdą z drużyn,  mając do wyboru drabinę D10W lub DN 2,7 co zakończyło pierwszy dzień zmagań.
Drugi dzień zawodów rozpoczął się od ćwiczenia indywidualnego, w którym startowało po dwóch reprezentantów każdej z drużyn. Kolejną i zarazem ostatnią konkurencją było ćwiczenie bojowe polegające na sprawnym rozwinięciu linii gaśniczej, a mające na celu sprawdzenie zgrania drużyn. Dynamiczna konkurencja która zdecydowana o końcowej kwalifikacji wzbudziła dużą dawkę emocji. Po zakończeniu ćwiczenia przez wszystkie Jednostki, Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Szefa Delegatury WOP w Poznaniu ogłosiła następujące wyniki:

Ćwiczenie Indywidualne:
1. szer. Łukasz MEJZA                         WSP 31BLT 44pkt.
2. szer. Przemysław WOJTUSZKO      WSP 21CPL 48pkt.
3. szer. Dawid GRZESIAK                    WSP 31BLT 52pkt.

Klasyfikacja ogólna:
1. Wojskowa Straż Pożarna 31 BLT Poznań                      162pkt.
2. Wojskowa Straż Pożarna 33 BLTr Powidz                     197pkt.
3. Wojskowa Straż Pożarna 21 CPL  Nadarzyce                221pkt.

Punktacja w poszczególnych konkurencjach oraz wyniki końcowe potwierdziły wysoki poziom przygotowania wszystkich zespołów. Drużyna Wojskowej Straży Pożarnej 31 BLT oraz szer. Łukasz MEJZA, w związku z zajęciem 1 miejsca,  zakwalifikowali się do zawodów szczebla centralnego w Szkole Specjalistów Pożarnictwa w Grupie które odbędą się w miesiącu wrześniu.
Gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.Tekst: st. chor. szt. Piotr STANISŁAWSKI
Zdjęcia: Daria DOKTOR - WOJCIECHOWSKA
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych