BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
UROCZYSTA ZMIANA POSTERUNKU HONOROWEGO PRZED GROBEM NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA
09.08.2018
W dniu 05 sierpnia 2018 r. punktualnie o godzinie dwunastej, odbyła się Uroczysta Zmiana Warty Honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza z udziałem żołnierzy jednostek 2 SLT.

    W dniu 05 sierpnia 2018 r. punktualnie o godzinie dwunastej, odbyła się Uroczysta Zmiana Warty Honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza z udziałem żołnierzy jednostek 2 SLT.
    Zaszczytu wystawienia warty oraz pododdziału towarzyszącego, dostąpili żołnierze z 31. BLT Poznań, 32. BLT Łask oraz z 16. batalionu remontu lotnisk z Jarocina. Pododdziałem dowodził dowódca mko por. Adam Marcinkowski, a o oprawę muzyczną zadbali muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
    31. Bazę Lotnictwa Taktycznego reprezentował pododdział wystawiony przez Manewrową Kompanię Ochrony.
    To ważne dla każdego żołnierza wydarzenie poprzedziło tygodniowe zgrupowanie na terenie 31. BLT oraz Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
    W pierwszej części zgrupowania por. Adam Marcinkowski skupił się na zgraniu pododdziału w zakresie podstaw musztry wojskowej. W kolejnych dniach po przemieszczeniu się do Pułku Reprezentacyjnego WP szkolenie realizowane było w oparciu o  instruktorów z kompani reprezentacyjnej WP.
    Podczas pobytu w Warszawie nie zabrakło czasu na zwiedzanie byłego więzienia więźniów politycznych oraz żołnierzy wyklętych, znajdującego się przy ulicy Rakowieckiej, a wycieczkę zorganizowało Dowództwo Garnizonu Warszawa.
    Pomimo upalnej niedzieli, wydarzenie wystawienia warty honorowej przyciągnęło liczną publiczność, która po zakończeniu uroczystości, nagrodziła żołnierzy gromkimi brawami.

Tekst: por. Adam MARCINKOWSKI / st. szer. Maciej WRONA
Zdjęcia: plut. Łukasz SKOWROŃSKI
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_478.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych