BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
WYRÓŻNIENIA HONOROWE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
16.08.2018
W przeddzień Święta Wojska Polskiego, w dniu 14.08.2018 r., w obecności kierowniczej kadry Wojska Polskiego, Minister Obrony Narodowej Mariusz BŁASZCZAK uhonorował przyznanymi wyróżnieniami żołnierzy z wybranych jednostek i instytucji wojskowych.

    Święto Wojska Polskiego jest także okazją do podziękowań przełożonych za trud służby włożony na rzecz rozwoju i funkcjonowania Sił Zbrojnych RP.
    W przeddzień naszego Święta, w dniu 14.08.2018 r., w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, w obecności kierowniczej kadry Wojska Polskiego Minister Obrony Narodowej Mariusz BŁASZCZAK uhonorował przyznanymi wyróżnieniami żołnierzy z wybranych jednostek i instytucji wojskowych. W uroczystości wzięło udział liczne grono wyróżnionych, którzy swoją codzienną, wzorową żołnierską postawą zasłużyli na najwyższe słowa uznania przełożonych najwyższego szczebla dowodzenia.
    Wśród wielu znamienitych wyróżnionych z różnych rodzajów Sił Zbrojnych nie zabrakło także żołnierzy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Zgodnie z „Decyzją nr 11/DK Ministra Obrony Narodowej z dnia 01.08.2018 r.” nadaniem tytułu honorowego „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” z odznaką I stopnia (ZŁOTA) zostali wyróżnieni: ppłk Zbigniew TOMASZEWSKI – Szef Sztabu Bazy oraz ppłk pil. Łukasz PIĄTEK – Dowódca Grupy Działań Lotniczych.
    Przyznane wyróżnienia honorowe to jedna z najwyższych form uznania, która dla żołnierzy ma szczególne znaczenie, dając nowe bodźce do wytężonej i oddanej służby.  Zaszczytem jest również, że wśród wyróżnionych ponownie znaleźli się żołnierze z 31. BLT.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: archiwum MON
Galeria:31blt.wp.mil.pl/pl/4_483.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych