BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Akcja
31.10.2018
Delegacja żołnierzy, w imieniu całej społeczności 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, odwiedziła groby kolegów.

 
 
 
 
 

W dniach 1 oraz 2 listopada obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Korzystając z chwili wyciszenia i zadumy delegacja żołnierzy, składająca się z księdza kapelana, pilota oraz przedstawiciela sekcji wychwawczej, w imieniu całej społeczności 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, odwiedziła groby żołnierzy, którzy przez lata dumnie wykonywali swoje lotnicze zadania oraz służyli Naszej ojczyźnie. Pełniący w tym dniu obowiązki dowódcy bazy Szef Sztabu płk Zbigniew Tomaszewski wraz z delegacją zapalił symboliczne znicze pod tablicę upamiętniającą Marię i Lecha Kaczyńskich oraz gen. Stanisław Targosza a także pomnikiem gen. pil. Andrzeja Błasika, b. dowódcy 31. Bazy Lotniczej w Krzesinach oraz byłego dowódcy 2. Brygady Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

W przeddzień tych szczególnych dniu, łączyliśmy się myślami z tymi, którzy pełniąc swoją lotniczą służbę na straży granic powietrznych RP, częstokroć w jej trakcie ponieśli największą ofiarę – oddając swoje życie. Poprzez obecność w miejscach, gdzie zostali pochowani żołnierze staramy się by pamięć o tych, którzy odeszli w Nas trwała i nie zaginęła.

Delegacja oddała hołd zmarłym pilotom nie tylko na cmentarzach, ale również w miejscu katastrofy lotniczej, która miała miejsce w dniu 07.06.1977 r. w podkrzesińskich lasach.

 


Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Nanuś
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych