31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w maratonie – Bejrut (Liban) 11.11.2018 r.
14.11.2018

W znakomity sposób udało się uświetnić Polskim żołnierzom sportowcom 100-lecie odzyskania niepodległości. Reprezentacja Wojska Polskiego uczestnicząca w Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM, zdobyła w tym ważnym dla naszego kraju dniu aż 5 medali. Swój udział w tym sukcesie mieli także żołnierze 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.
W kategorii kobiet złoty medal zdobyła st. szer. Olha Kalendarova-Ochal żołnierka Wojskowego Zespołu Sportowego 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, a medal srebrny wywalczyła szer. Aleksandra Lisowska WZS Gdynia. W kategorii mężczyzn st. szer. Marcin Chabowski WZS Gdynia zdobył srebrny medal. Ponadto dwie nasze medalistki indywidualne, wraz z st. szer. Karoliną Pilarską JW. Komandosów Lubliniec i st. szer. Moniką Stefanowicz WZS Poznań 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, wywalczyły złoty medal w klasyfikacji drużynowej kobiet. Z kolei w kategorii męskiej st. szer. Chabowski wraz z kpr. Arkadiuszem Gardzielewskim WZS Wrocław i sierż. Arturem Pelo 7 BOW Słupsk wywalczyli drużynowo medal srebrny.
Należy zaznaczyć, że dyscyplina maraton i biegi przełajowe w Wojsku Polskim koordynowana jest przez chor. Roberta Banacha, a trenerem jest mł. chor. Grzegorz Gajdus, którzy również pełnią służbę w Wojskowym Zespole Sportowym 31. BLT w Poznaniu.
Po zawodach Reprezentacja Wojska Polskiego w maratonie pod Dowództwem Szefa Misji mjr. Cezarego Młynarczyka (WZS Poznań), wzięła udział w uroczystościach uświetniających 100 lecie odzyskania niepodległości organizowanych przez Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie, Pana Przemysława Niesiołowskiego, z pomocą Attache Obrony w Bejrucie Pana ppłk Dariusza Piłata.
------------------------
Reprezentacja Wojska Polskiego na 50 Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w maratonie – Bejrut / Liban  2018 udała się w składzie w składzie: