BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH
20.11.2018
W dniach 14-15.11.2018 r. na terenie 31. BLT gościliśmy uczestników I Ogólnopolskiego Turnieju Gier Planszowych „Gwiaździsta Eskadra".

 
 
 
 
W dniach 14-15.11.2018 r. na terenie 31. BLT gościliśmy uczestników I Ogólnopolskiego Turnieju Gier Planszowych „Gwiaździsta Eskadra".
Turniej, którego współorganizatorami byli Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne SWAT, odbywał się na terenie Klubu 31. BLT.
Młodzież rozegrała turniej na trzech planszach, a mianowicie: 7 OBRONA LWOWA, 111 ALARM DLA WARSZAWY i 303 BITWA O ANGLIĘ.
W kategorii KADECI  zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 5 w Ropczycach, a w kategorii JUNIORZY najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Szczecinie.
Laureaci nagrody i dyplomy odebrali podczas koncertu finałowego, który swoim występem uświetnił także Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.
Obecność uczestników w 31. BLT nie mogła się również zakończyć bez wizyty na terenie bazy, celem zapoznania naszych gości ze specyfiką funkcjonowania, jakże ważnej jednostki lotniczej Sił Powietrznych RP. Młodzi uczestnicy turnieju zostali zapoznani z możliwościami samolotu F-16 „Jastrząb”, indywidualnym wyposażeniem ratunkowym pilota F-16, symulatorami wykorzystywanymi do szkolenia personelu latającego, a także zostali zapoznani z naszą historią dzięki obecności w Sali Tradycji oraz w hangarze, gdzie kolekcję samolotów historycznych zaprezentowali członkowie Grupy „Archeo”.

Tekst: Rafał PIECHOTA
Zdjęcia: dr Mateusz MAREK - IPN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych