BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
WARSZTATY ZIMOWE W KLUBIE 31. BLT
21.01.2019
W dniach 14-18.01.2019 r. w Klubie 31. BLT zorganizowano Warsztaty Zimowe dla dzieci żołnierzy i pracowników RON 31. BLT.

    W dniach 14-18.01.2019 r. w Klubie 31. BLT zorganizowano Warsztaty Zimowe dla dzieci żołnierzy i pracowników RON 31. BLT.
    Jak zawsze, ta forma czynnego odpoczynku podczas ferii, skierowana do najmłodszych, cieszyła się dużą popularnością i dostępność miejsc, m.in. ze względu na zapewnienie właściwej opieki przez instruktorów, została szybko wyczerpana.
    Zajęcia dla uczestników warsztatów miały na celu zapewnić miłe, ale i kreatywne spędzenie czasu wolnego w czasie ferii zimowych. Dla dzieci uczestniczących w zajęciach, instruktorzy Klubu 31. BLT na każdy dzień przygotowali wiele atrakcji, które z dnia na dzień planowo realizowano, zapewniając wszystkim wiele uśmiechu i zadowolenia.
    Pierwszy dzień zajęć upłynął dzieciom na zabawach pod hasłem „IGRZYSKA OLIMPIJSKIE KRZESINY 2019” w czasie których na początek odbył się konkurs teoretyczny, którego tematyką były letnie i zimowe Olimpiady, a później dzieci podzielone na drużyny rywalizowały w grach i zabawach sprawnościowych.
    We wtorek została zorganizowana wycieczka do Centrum Edukacji Park Makiet Mikroskala w Koninie. W tym bardzo ciekawym miejscu dzieci obejrzały 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, a największym zainteresowaniem cieszyły się makiety interaktywne, uruchamiane przez zwiedzających. W ramach rozwijania zdolności kreatywnych uczestnicy warsztatów sami mogli zabawić się w inżynierów i przy pomocy klocków tworzyć konstrukcje, i budowle według własnych wyobrażeń i fantazji. Ponadto dzieci obejrzały prezentacje drukarki 3D i same zabawiły się w grafików nowoczesnych technologii "rysując" sobie okulary, które potem zabrały na pamiątkę.
    Głównym punktem trzeciego dnia warsztatów była wizyta dzieci w Teatrze Animacji w Poznaniu, gdzie wszyscy razem obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Ulf i balon". Była to kolejna, ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, ukierunkowana na bliskie spotkanie z kulturą.
    Podczas ferii w 31. BLT nie mogło obejść się bez wizyty na pływalni, na którą dzieci pojechały do Swarzędza. Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie wodne, ale również była możliwość gry w piłkę wodną, a także pływania, pod czujnym okiem ratownika, na zarezerwowanym torze na dużym basenie.
    Ostatniego dnia Zimowych Warsztatów dzieci wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do kina, gdzie z przyjemnością obejrzeli film „Asterix i Obleix. Tajemnica magicznego wywaru", a po powrocie do Klubu odbył się Zimowy Turniej Gier Planszowych.
    To był udany tydzień ferii, zarówno dla najmłodszych uczestników zajęć, jak również dla wszystkich instruktorów Klubu 31. BLT zaangażowanych w organizację i przebieg Warsztatów Zimowych.

Tekst i zdjęcia: Rafał PIECHOTA
Galeria:  31blt.wp.mil.pl/pl/4_507.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych