BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Wizyta Dowódcy PKW Orlik 8 w Ambasadzie RP w Wilnie
19.02.2019
Dowódca PKW Orlik 8 ppłk pil. Adam Kalinowski wraz z delegacją żołnierzy kontyngentu spotkał się z Panią Ambasador Urszulą Doroszewską w Wilnie. W spotkaniu uczestniczył także attaché obrony, wojskowy, morski i lotniczy ppłk Piotr Sadyś.

 
 
 
 

W czasie rozmów poruszono kwestie funkcjonowania PKW w Szawle oraz sytuacji i problemów polskich obywateli mieszkających na terenie Litwy. Pani Ambasador wyraziła słowa podziękowania za pełne zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie wszystkim żołnierzom biorącym udział w misji NATO Baltic Air Policing.

 Po spotkaniu w ambasadzie, Dowódca PKW Orlik wraz z delegacją żołnierzy wziął udział w obchodach 77. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Uroczystość miała miejsce w Domu Kultury Polskiej. Gości powitał attaché obrony, wojskowy, morski i lotniczy ppłk Piotr Sadyś. Wśród uczestników uroczystości znaleźli się członkowie Klubu Weteranów Armii Krajowej, przedstawicielki Koła Wdów po Kombatantach i stowarzyszeń z Polski: Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu.  Attaché obrony ppłk Piotr Sadyś w swoim wystąpieniu podkreślił historyczny aspekt obchodów rocznicy utworzenia Armii Krajowej oraz wagę funkcjonowania organizacji kombatanckich na Litwie.

 

Tekst : Adam Mazur

Zdjęcia: Adam Mazur

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych