BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
PREMIERA FILMU pt. INSTRUKTOR
26.03.2019
W dniu 23.03.2019 r. w Klubie 31. BLT odbyła się premiera filmu o tematyce lotniczej pt. „Instruktor”.

    W dniu 23.03.2019 r. w Klubie 31. BLT odbyła się premiera filmu o tematyce lotniczej pt. „Instruktor”.
    Film, który powstał dzięki inicjatywie oraz żmudnej pracy entuzjastów lotnictwa poświęcony jest instruktorowi wojskowemu i aeroklubowemu Hieronimowi „Frankowi” Kowalskiemu, który przez wiele lat wykonywał swoje lotnicze zadania na samolotach MIG-21 służąc m.in. w 62. pułku lotnictwa myśliwskiego Poznań – Krzesiny.
    Płk pil. rez. Hieronim Kowalski to obecnie 86-letni latający instruktor szybowcowy i samolotowy, człowiek od zawsze związany z poznańskim środowiskiem lotniczym. Jest nieocenionym autorytetem dla młodych i starszych kolegów, a także ceniony i szanowany w lotniczym środowisku, Kawaler Orderu Virtuti Militari.
    W filmie „Instruktor” główny bohater wspomina swoje życie. Również znajomi i przyjaciele „Franka” opowiadają o wspólnych chwilach, a także o historiach dotyczących lotnictwa wojskowego i cywilnego.
    Premiera filmu była doskonałą okazją do spotkania wielu lotniczych pokoleń, w szczególności poznańskich lotników, których służba przez lata związana była z Krzesinami, czyli z 62. i 3. pułkiem lotnictwa myśliwskiego.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: Anna DWOREK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_536.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych