BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
SZKOLENIE POLIGONOWE MANEWROWEJ KOMPANII OCHRONY
16.04.2019
W dniach 01.-12.04.2019 r. żołnierze manewrowej kompanii ochrony odbyli szkolenie poligonowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych – Ustka.

    W dniach 01.-12.04.2019 r. żołnierze manewrowej kompanii ochrony z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyli szkolenie poligonowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych – Ustka.
    Celem szkolenia było podniesienie umiejętności działania w terenie oraz wykonywania zadań taktycznych z indywidualnym uzbrojeniem, zgranie sekcji przy przeszukiwaniach pojazdów oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki. 
    W czasie pobytu w CP SP Ustka nie zabrakło intensywnych zajęć ze szkolenia strzeleckiego z bronią krótką i długą, w tym tych realizowanych zgodnie z programem BLOS. Dodatkowo żołnierze kompanii zostali poddani intensywnym ćwiczeniom fizycznym, o które zadbali instruktorzy mko.
    Manewrowa kompania ochrony stanowi solidny filar w obszarze ochrony fizycznej ochrony 31. BLT – dzięki dużemu naciskowi na szkolenie pododdziału powstała i jest utrzymywana jako jedna z najlepiej wyszkolonych, pod kątem ochrony i obrony obiektów, sprzętu i ludzi, formacji tego rodzaju w Siłach Powietrznych.

Tekst: st. chor. Maciej HAŃCZYK
Zdjęcia: kpr. Kamil MASZTAK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_545.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych