BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31. BLT NA PIKNIKU LOTNICZYM
28.05.2019
W dniu 25 maja 2019 roku na lotnisku w Kąkolewie odbył się piknik i pokazy lotnicze z okazji 100-letniej rocznicy powstania Aeroklubu Polskiego.

    W dniu 25 maja 2019 roku na lotnisku w Kąkolewie odbył się piknik i pokazy lotnicze z okazji 100-letniej rocznicy powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu – pierwszej organizacji lotnictwa sportowego w niepodległej Polsce, w którym udział wzięli również żołnierze 31. BLT.
    W programie imprezy można było zobaczyć pokazy lotnicze statków powietrznych cywilnych i wojskowych, w tym pokaz akrobacji zespołowej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”, pokazy akrobacji indywidualnej samolotowej i szybowcowej oraz przelot samolotu wielozadaniowego F-16.
    Dużym wydarzeniem była  prezentacja replik historycznych samolotów z czasów walk niepodległościowych w latach 1918-1919 z Wielkopolskiej Eskadry Wolności.
    Pokazom towarzyszyła  wystawa sprzętu lotniczego, ratunkowego wyposażenia pilota F-16 oraz innego wybranego sprzętu wojskowego, wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy.
    Podczas obchodów nastąpiła  uroczystość wręczenia Aeroklubowi Poznańskiemu, z okazji Jubileuszu 100-lecia, nowego sztandaru.

Tekst: materiały informacyjne Aeroklubu Poznańskiego
Zdjęcia: mł. chor. Przemysław WŁODARCZYK / st. szer. Sebastian PAJOR
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_556.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych