BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
DZIEŃ DZIECKA W 31. BLT
06.06.2019
W dniu 05.06.2019 r. w 31. BLT została zorganizowana impreza z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.

    W środę 05.06.2019 r. z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka 31. Baza Lotnictwa Taktycznego otworzyła swe podwoje przed liczną gromadą małych gości.
    Przybyło do nas blisko 2.500 dzieci z wielu miast i miasteczek całego regionu Wielkopolski. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami z wielkim zainteresowaniem oglądały z bliska prezentowany sprzęt wojskowy, pożarniczy, policyjny, a także miały możliwość oglądania licznie latających samolotów wielozadaniowych F-16.
    Żołnierze-sportowcy z Sekcji WKS Grunwald wśród, których nie brak medalistów wielu najważniejszych imprez na światowym poziomie urządzili dla naszych gości pokazy sportów walki, taekwondo i zapasów.
    Ratownicy medyczni uczyli jak udzielać pierwszej pomocy, a instruktorzy Klubu 31. BLT z wielkim skupieniem i cierpliwością malowali dzieciom na twarzach kolorowe wzory, a wśród nich również nasze „Jastrzębie”.
    Równie wielkim powodzeniem - ze względu na panujący upał - cieszyła się kurtyna wodna przygotowana przez niezawodnych strażaków.
    Dzieci chętnie korzystały z wszelkich atrakcji i mamy nadzieję, że w gościnnych progach 31. BLT wszyscy mogli przeżyć niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.
    Tak duża impreza nie mogła się obyć bez ponadprzeciętnego zaangażowania wielu żołnierzy i pracowników RON 31. BLT, jak również dzięki współpracującym z nami funkcjonariuszom wielkopolskiej Policji, żołnierzom Wydziału Żandarmerii Wojskowej oraz Ośrodka Wysokościowo – Ratowniczego i Spadochronowego, zespołowi medycznemu z Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego, uczniom klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., przedstawicielom Stowarzyszenia Miłośników Sprzętu Pancernego SKOT, członkom Grupy Motocyklowej GM KRUK 31.BLT, a także wielu strażakom z PSP, OSP i Szkoły Aspirantów Pożarnictwa.
    Dzięki licznemu wsparciu i wspólnemu wysiłkowi za nami kolejna udana impreza, która na trwałe wpisuje się w nasze funkcjonowanie, na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku 31. BLT wśród społeczeństwa.

Tekst: Rafał PIECHOTA / mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_557.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych