BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
NASZ DZIEŃ DZIECKA 2019
10.06.2019
Festyn z okazji Dnia Dziecka dla dzieci żołnierzy i pracowników RON 31. BLT odbył się w dniu 08.06.2019 r.

    Festyn z okazji Dnia Dziecka dla dzieci żołnierzy i pracowników RON 31. BLT odbył się w dniu 08.06.2019 r.
    W rejonie hangaru nr 1 został licznie rozmieszczony sprzęt wojskowy i policyjny, samoloty historyczne, a także strefa dmuchańców i innych atrakcji, które tego dnia zostały przygotowane dla naszych najmłodszych gości.
    Po raz kolejny w tym tygodniu, nasza bazę odwiedziły setki dzieci, które z uśmiechem i zadowoleniem spędzały ten czas na wspólnej zabawie i poznawały tajniki pracy żołnierzy, policjantów, a także mogły dowiedzieć się wielu niezwykłych ciekawostek związanych z pracą z ptakami drapieżnymi, które przedstawił niezwykle widowiskowo bazowy Sokolnik.
    Dużym zainteresowaniem, a także uznaniem dzieci i dorosłych, cieszyły się zajęcia z taekwondo oraz pokazowe treningi zaprezentowane przez zapaśników Sekcji WKS GRUNWALD ukazujące niespotykaną sprawność zawodników, ale dały również pogląd jak wiele pracy należy wkładać w treningi sportowe, aby móc osiągnąć wysoki poziom wyszkolenia.
    Jak zawsze z największym oblężeniem, od początku do zakończenia festynu,  zmagała się strefa zabaw na dmuchańcach, które bez względu na ich wielkość i charakter zabawy, zawsze były oblegane przez dziesiątki dzieci, dla których czas się w tej strefie zatrzymał na kilka godzin, trenując cierpliwość rodziców i opiekunów, którzy mieli na oku swoje pociechy.
    Wiele osób zaangażowało się w przeprowadzenie tak dużej imprezy, a ich wkład pracy stanowił o naszym wspólnym, organizacyjnym sukcesie. Po raz kolejny żołnierze z poszczególnych Grup Bazy, Sekcji Medycznej, Sekcji WF i Sportu, instruktorzy Klubu 31. BLT wzorowo stanęli na wysokości zadania i przygotowali moc atrakcji, by ten dzień dla dzieci był szczególnie miło wspominany. W zabezpieczeniu festynu jak zawsze mogliśmy liczyć na funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji, żołnierzy OSWRiS, członków Grupy Motocyklowej GM KRUK 31. BLT, członków Stowarzyszenia Sprzętu Pancernego SKOT.
    To był kolejny udany Nasz Dzień Dziecka w 31. BLT.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ / mł. chor. Dariusz KACZMAREK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_558.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych