BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
ŻOŁNIERZE 31. BLT NA FESTYNIE - NIEBIESCY DZIECIOM -
18.06.2019
W dniu 16.06.2018 r. na terenie przyległym do Hali widowiskowo – sportowej Arena, w Parku Kasprowicza odbył się XVIII festyn pt. „Niebiescy Dzieciom”.

    W dniu 16.06.2018 r. na terenie przyległym do Hali widowiskowo – sportowej Arena, w Parku Kasprowicza odbył się XVIII festyn pt. „Niebiescy Dzieciom”.
    Była to kolejna edycja imprezy, która ukierunkowana jest na pomoc osobom potrzebującym.
    Odpowiadając na zaproszenie Wielkopolskiej Policji, w ramach pozytywnej, wzajemnej współpracy w obszarze wizerunkowo – promocyjnym, w tym szczególnym wydarzeniu, które głównie kierowane było do dzieci udział wzięli również żołnierze z 31. BLT. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono służb mundurowych z Poznania i okolic.
    Pośród szerokiej oferty dla najmłodszych, swoje stanowisko z indywidualnym wyposażeniem ratunkowym pilota F-16 wystawili żołnierze Grupy Obsługi Technicznej, wspierani przez pilotów i techników samolotów wielozadaniowych F-16 z TIGER DEMO TEAM, którzy również pojawili się na festynie by spotkać się z uczestnikami imprezy. Nie lada gratką dla uczestników był pokaz wyszkolenia psów służbowych, w którym wspólnie z funkcjonariuszami Policji wzięli udział przewodnicy psów z manewrowej kompanii ochrony.
    Dla wielu osób była to ciekawa możliwość poznania z bliska podstawowego sprzętu ratunkowego pilota F-16, tym bardziej, że był on prezentowany przez personel lotniczy 31. BLT. Wspólne zdjęcia, rozmowy, dziesiątki pytań towarzyszyły naszym żołnierzom przez cały czas trwania festynu.
    Był to udany udział w kolejnym wspólnym przedsięwzięciu, skierowanym do lokalnego środowiska, pozytywnie budujący dobre relacje pomiędzy służbami mundurowymi naszego regionu.

Tekst: Diana KACZMARSKA
Zdjęcia: st. sierż. Kazimierz BIELECKI / st. szer. Mateusz BARYLUK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_563.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych