BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
PRZEKAZANIE OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH NA STANOWISKU DOWÓDCY BAZY
01.07.2019
W dniu 1 lipca 2019 r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.

 
 
 
 
 
 
    W dniu 1 lipca 2019 r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.
  
    Główne uroczystości, rozpoczęły się o godz. 11.00 złożeniem meldunku Dowódcy Generalnemu RSZ gen. broni  Jarosławowi Mice przez Inspektora Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jacka Pszczołę.
    Na przekazanie obowiązków licznie przybyli przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego,  służb mundurowych regionu, a także wielu instytucji z którymi na co dzień współpracuje 31. BLT.
    Decyzją Ministra Obrony Narodowej, dotychczasowy Dowódca 31. BLT
płk pil. Rafał Zadencki skierowany został na stanowisko Szefa Zarządu Działań Lotniczych w Inspektoratcie Sił Powietrznych DG RSZ, a na Dowódcę 31. BLT wyznaczony został  płk pil. Norbert Chojnacki.
     W imieniu Ministra Obrony Narodowej decyzje oficerom wręczył Dowódca Generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika.
    Szczególną chwilą całej uroczystości było pożegnanie ze sztandarem 31. BLT obecnego Dowódcy, jak i powitanie z nim nowego Dowódcy Bazy.
Ten symboliczny  moment był ważnym przeżyciem dla wszystkich żołnierzy 31. BLT, bo był to naoczny fakt przekazania nad nimi zwierzchnictwa i dowodzenia.
    Podczas okolicznościowego przemówienia płk pil. Rafał Zadencki serdecznie podziękował całemu stanowi osobowemu bazy za trud i poświęcenie z jakim na co dzień wykonują swoje obowiązki służbowe, zapewniając bezpieczne użytkowanie samolotów F-16.
   płk pil. Norbert Chojnacki zapewnił, że będzie kontynuował realizacje zadań na najwyższym poziomie na stanowisku Dowódcy Bazy,  a  dzięki swojemu niemałemu doświadczeniu będzie czuwał i dbał o dalszy rozwój bazy posiadającej największy potencjał bojowy w Siłach Powietrznych RP.
    Jak przystało na pożegnanie wśród lotniczego środowiska, nad miejscem uroczystości, w czasie grania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz podczas defilady pododdziałów, dumnie przeleciały „Jastrzębie”.
    Oprawę muzyczną, tego jakże ważnego wydarzenia, zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych pod dowództwem mjr. Andrzeja Kufela 
i tamburmajora sierż. Huberta Walenciaka.


Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Nanuś
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych