BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W 31. BLT - UROCZYSTY APEL
14.08.2019
W dniu 14.08.2019 r. w 31. BLT uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Wojska Polskiego oraz 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

    W dniu 14.08.2019 r. w 31. BLT uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Wojska Polskiego oraz 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
    Okolicznościowy apel zgromadził liczne grono żołnierzy bazy oraz pracowników Resortu Obrony Narodowej.
    Dowódca uroczystości ppłk. Zbigniew TOMASZEWSKI, na rozpoczęcie apelu  złożył meldunek Dowódcy Bazy płk. pil. Norbertowi CHOJNACKIEMU o gotowości pododdziałów do apelu.
    Dzień Święta Wojska Polskiego to dla wszystkich związanych ze środowiskiem żołnierskim  szczególnie ważne Święto, przypominające bohaterskie czyny naszych rodaków, którzy przez różne okresy naszej historii walczyli o niepodległość, wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
    Nasze Święto to również okazja do  podziękowań i gratulacji za dotychczasową służbę na rzecz Sił Zbrojnych RP, a także oczekiwany przez wielu żołnierzy czas awansów na kolejny stopień wojskowy. Żołnierskie wyróżnienia dla każdego, to dowód uznania przełożonych na rzecz wkładu w realizację zadań realizowanych w czasie służby w 31. BLT. Część żołnierzy została wyróżniona nagrodami rzeczowymi, listami gratulacyjnymi oraz innymi formami wyróżnienia określonymi w ustawie o dyscyplinie wojskowej.
    Za duży wkład pracy na rzecz 31. BLT Dowódca Bazy wyróżnił również wielu pracowników RON, których zaangażowanie i zapał pracy jest dużym wsparciem dla naszej służby.
    W trakcie swojego przemówienia Dowódca Bazy nawiązał do chwalebnych kart naszej historii, stawiając za wzór czyny bohaterskich żołnierzy Marszałka Piłsudskiego, które w obecnych czasach powinny być mottem przewodnim do działania żołnierzy Wojska Polskiego.
    Końcowym akcentem apelu, było odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów 31. BLT     po której Dowódca Uroczystości złożył Dowódcy Bazy meldunek o zakończeniu uroczystości.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Dariusz KACZMAREK
Galeria:31blt.wp.mil.pl/pl/4_569.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych