BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31. BLT NA PIKNIKU MILITARNYM W DRZONOWIE
22.08.2019
W dniu 15.08.2019 r. na terenie Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie odbył się Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego.

    W dniu 15.08.2019 r. na terenie Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie odbył się Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego.
    W tegorocznej edycji poza eksponatami plenerowymi drzonowskiego muzeum i nowymi wystawami przygotowanymi na to właśnie wydarzenie, można było zobaczyć wiele atrakcji, były nimi m.in. dynamiczne pokazy repliki samochodu pancernego Sd.Kfz.222, samobieżną armatohaubicę „Dana" z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie czy samobieżny radar naprowadzania rakiet 1S32 systemu "KRUG" ze zbiorów muzeum.
    Rokrocznie jedną z ważnych atrakcji pikniku jest ekspozycja 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, która doskonale współgra i wpisuje się w charakter LMW Drzonów, posiadającego jedną z większych w Polsce kolekcji eksponatów lotniczych. Prezentacja stoiska 31. BLT zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej iż prezentuje elementy wyposażenia najnowocześniejszego sprzętu lotniczego używanego w naszym kraju, samolotów wielozadaniowych F-16C/D Block 52+.
    Ekspozycja sprzętu 31. BLT jak zawsze cieszyła się wielkim zainteresowaniem No bo któż by nie chciał założyć hełmu lotniczego pilota F-16 i choć przez chwilę poczuć się jak jeden z nich ....
 
Tekst i zdjęcia: Jarosław SOBOCIŃSKI – LMW Drzonów
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_581.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych