BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ WOJSKOWĄ
31.01.2020
W dniu 31.01.2020 r. w hangarze H-1, społeczność wojskowa 31. BLT, uroczyście pożegnała żołnierzy kończących zawodową służbę wojskową.

    W dniu 31.01.2020 r. w hangarze H-1, społeczność wojskowa 31. BLT, uroczyście pożegnała żołnierzy kończących zawodową służbę wojskową. Pożegnano również pracownika RON, który zakończył pracę w 31. BLT.
    W czasie uroczystości ze służbą pożegnało się kilkunastu żołnierzy zawodowych, którzy swoje obowiązki służbowe wykonywali w poszczególnych Grupach i komórkach organizacyjnych 31. BLT.
    Po odczytaniu okolicznościowych rozkazów i przedstawieniu zebranym sylwetek odchodzących, pełniący obowiązki Dowódcy Bazy płk Radosław ŚNIEGÓŁA podziękował im serdecznie za lata żołnierskiej służby, zaangażowanie i prezentowanie godnej postawy żołnierza Wojska Polskiego.
    Dzisiejsze pożegnanie, to nie tylko rozstanie z 31. BLT, to dzień pożegnania z mundurem, to chwila dla większości żołnierzy będąca ogromnym przeżyciem, pełna nieukrywanych emocji, świadcząca, że lata żołnierskiej służby były nie tylko czasem wykonywania rozkazów i poleceń, ale również realizacją zawodowej pasji i żołnierskiego poświęcenia.
    Odchodzący żołnierze, bez względu na obszar swojego dotychczasowego funkcjonowania, starali się na jak najwyższym poziomie wykonywać profesjonalnie swoje zawodowe obowiązki, nie tylko na rzecz krzesińskich jednostek lotniczych, ale i innych JW w których na przestrzeni lat służyli. To za ten cały okres wojskowej służby należą się im w tym dniu szczególne podziękowania.      
    Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie odchodzących ze sztandarem 31. BLT.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: plut. Michał RATAJCZAK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_629.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych