BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
31. BLT W AKCJI - FERIE Z WOJSKIEM -
03.02.2020
W dniu 31.01.2020 r., na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przeprowadzona została akcja o charakterze promocyjno-wizerunkowym pod nazwą „Ferie z wojskiem”.

    W dniu 31.01.2020 r., na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przeprowadzona została akcja o charakterze promocyjno-wizerunkowym pod nazwą „Ferie z wojskiem”.
    Podczas realizacji zamierzenia nie mogło również zabraknąć, wojskowego akcentu lotniczego w postaci prezentacji wybranego sprzętu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
    W  ramach współpracy, gdzie największy ciężar organizacyjny spoczywał na CSWLąd, jednostki wojskowe garnizonu Poznań zaprezentowały sprzęt, który jest wykorzystywany przez żołnierzy w codziennej służbie.
    Akcja skierowana była do dzieci i młodzieży szkolnej, aby w okresie ferii zimowych mogli poznać namiastkę funkcjonowania żołnierskiego środowiska.
    W tym dniu żołnierze 31. BLT zaprezentowali odwiedzającym indywidualne wyposażenie ratunkowe pilota F-16 (GOT), sprzęt saperski klucza EOD (GOT), wybrane uzbrojenie samolotu F-16 (GOT), pojazdy specjalistyczne kompanii obsługi lotnisk (GW) oraz wóz bojowy Wojskowej Straży Pożarnej (GW). Była także możliwość spotkania się z pilotami F-16, poznania charakteru ich służby oraz poznania predyspozycji jakie musi spełniać osoba, która w przyszłości chciałaby zostać pilotem samolotów wielozadaniowych.
    Każdy z wystawionych przez Nas egzemplarzy sprzętu cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających, zarówno tych najmłodszych, jak również i młodzieży, w tym uczniów klas wojskowych, którzy z ciekawością naocznie mogli zapoznać się z częścią lotniczego wyposażenia.
    Instruktorzy 31. BLT z cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania, zaspokajając ciekawość poznawania tajników służby w jednostce Sił Powietrznych. Udział w zimowej akcji był kolejną okazją do potwierdzenia naszej obecności wśród wielkopolskiego społeczeństwa, m.in. poprzez prezentację choć części naszego wyposażenia, z którym na co dzień mają styczność żołnierze Bazy.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Przemysław WŁODARCZYK / st. szer. Radosław Kaczor
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_630.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych