BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
JEDNODNIOWE ĆWICZENIE WOJSKOWE ŻOŁNIERZY REZERWY
25.04.2017
Kolejne jednodniowe ćwiczenie wojskowe żołnierzy rezerwy na terenie 31. BLT zrealizowano w dniu 22.04.2017 r.

    Kolejne jednodniowe ćwiczenie wojskowe żołnierzy rezerwy na terenie 31. BLT zrealizowano w dniu 22.04.2017 r.
    Żołnierze rezerwy posiadający przydziały mobilizacyjne w 31. BLT zapoznani zostali z głównymi procedurami z którymi będą mieli styczność w czasie alarmowego powołania do służby na wypadek sytuacji kryzysowych.
    Ćwiczenie odbyło się zgodnie z „Planem powołania rezerw osobowych 31. BLT w 2017 roku”.
    Wszyscy uczestniczący w ćwiczeniu żołnierze rezerwy zapoznani zostali z podstawowymi obowiązkami wynikającymi z przydziałów mobilizacyjnych, a także w ogólnym stopniu poznali specyfikę funkcjonowania wybranych egzemplarzy specjalistycznego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu pododdziałów 31. BLT.
    W obecności Dowódcy Bazy płk pil. dr. inż. Grzegorza ŚLUSARZA, Dowódcy pododdziału żołnierzy rezerwy, Szefa Sekcji Personalnej oraz w asyście sztandaru 31. BLT w Sali Tradycji, ośmiu żołnierzy rezerwy uroczyście złożyło przysięgę wojskową.
    Po raz kolejny w trakcie realizowanych jednodniowych wojskowych ćwiczeń żołnierzy rezerwy, sprawdzono stopień stawiennictwa na ćwiczenia, realizację procedur przyjęcia oraz ukompletowanie osobowe pododdziałów formowanych na wypadek sytuacji kryzysowych. Główne założenia i cele szkoleniowe tego dnia zostały zrealizowane na wysokim poziomie.
 
Tekst: st. sierż. Dariusz KACZMAREK
Zdjęcia: st. sierż. Dariusz KACZMAREK
Galeria:  31blt.wp.mil.pl/pl/4_307.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych