BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
DZIEŃ FLAGI I 226. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3.MAJA
04.05.2017
W dniu 02.05.2017 r. stan osobowy 31. BLT uczestniczył w uroczystym apelu z okazji „Dnia Flagi” oraz „226. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja”.

     W dniu 02.05.2017 r. stan osobowy 31. BLT uczestniczył w uroczystym apelu z okazji „Dnia Flagi” oraz „226. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja”.
    Pełniący honory Dowódcy Uroczystości mjr Krzysztof GAJOS złożył Zastępcy Dowódcy Bazy płk. dr. inż. Wojciechowi SATKOWSKIEMU meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości.
    Po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” w czasie którego na maszt uroczyście została wciągnięta Biało – Czerwona flaga narodowa, odczytano okolicznościowe rozkazy Dowódcy 31. BLT z okazji obchodzonych świąt.
     Była to wyjątkowa okazja aby wszystkim zebranym przypomnieć o istocie i ważności tych dni. O tym jak ważnym wydarzeniem na ówczesne czasy było uchwalenie Konstytucji, która była pierwszą w Europie, a po ustanowionej
w  1787 r. konstytucji amerykańskiej, drugą na świecie. Dzień 3. maja to jedna z tych dat w historii Polski, która nabrała szczególnego znaczenia, stanowiąc symbol odrodzenia i nadziei na lepsze zmiany. Dzieło Sejmu Wielkiego stało się inspiracją dla wszystkich pokoleń żyjących w niewoli, pomogło przetrwać zabory i również dziś stanowi powód do dumy dla wszystkich Polaków.
    Święto Flagi Państwowej które ustanowione zostało ustawą o godle, barwach i hymnie w dniu 20 lutego 2004 roku popularyzuje wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych, które szczególnie są ważne dla żołnierskiego środowiska.
   Pełniący obowiązki Dowódcy Bazy płk SATKOWSKI złożył wszystkim serdeczne podziękowania za wzorową, pełną poświęceń dotychczasową służbę i pracę w ramach wykonywanych obowiązków i zadań.
    Zgodnie z odczytanymi, okolicznościowymi rozkazami znaczne grono żołnierzy i pracowników RON 31. BLT zostało wyróżnionych urlopami nagrodowymi, pochwałami oraz listami gratulacyjnymi.
    Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladzie pododdziałów, Dowódca Uroczystości złożył Dowódcy Bazy meldunek o zakończeniu uroczystego apelu.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_315.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych