BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
DZIEŃ DZIECKA W 31. BLT
02.06.2017
Po raz kolejny w 31. BLT z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowano dla najmłodszych pokaz sprzętu i wyposażenia, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie żołnierze Sił Powietrznych.

     Po raz kolejny w 31. BLT z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowano dla  najmłodszych pokaz sprzętu i wyposażenia, które na co dzień wykorzystują w swojej służbie żołnierze Sił Powietrznych.
    Przygotowane atrakcje związane z pracą w bazie samolotów wielozadaniowych F-16 zrobiły duże wrażenie na uczestnikach naszej imprezy. Aby wszystko zostało tak dobrze przygotowane swój wkład w całość zamierzenia włożyli żołnierze większości pododdziałów 31. BLT.
     Na terenie Starej USR gościliśmy ok. 2500 przedszkolaków, uczniów szkól podstawowych i gimnazjów, zarówno z terenu Wielkopolski (Poznań, Opalenica, Swarzędz, Oborniki, Leszno, Jarocin, Rogoźno, Kórnik, Kotlin, Wronki, Krotoszyn i inne), ale również i z innych rejonów Polski (Sieradz).
    Lotnicza pogoda w tym dniu dopisała, a wszyscy organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zadowolenie i uśmiech „głównych bohaterów” tego dnia, był sympatycznym podziękowaniem za naszą otwartość, a także włożony trud i pracę, aby ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy i pełen niezapomnianych przeżyć.
    Niebywałą atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był pokaz dynamiczny samolotu F-16 jaki zaprezentował nasz pilot pokazowy F-16 DEMO TEAM. Niespodzianka od lotników udała się wyśmienicie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili akrobacje powietrzne najnowocześniejszego samolotu w Siłach Powietrznych. Po zakończonym pokazie podziękowań i pozdrowień dla pilota nie było końca. To był odlotowy pokaz, to była moc, to był „Dzień Dziecka” w 31. BLT.
    W zabezpieczenie wystawanych punktów pokazowych zaangażowani byli piloci F-16, żołnierze Grupy Obsługi Technicznej (1.eo, wys.-rat., klucz EOD, NOSP, grupa „Archeo”, lśb), Grupy Wsparcia (mko, kol, WSP), Sekcji Medycznej, Sekcji WF i Sportu, zapaśnicy Zespołu Sportowego, personel Klubu 31. BLT.
W sprawnej organizacji i przygotowaniu pokazów udział wzięli również nasi stali partnerzy: uczniowie klasy wojskowej z ZSR Środa Wlkp., policjanci z komisariatu wodnego oraz komisariatu mobilnego, strażacy z OSP Głuszyna, członkowie Miłośników Sprzętu Pancernego ze Środy Wlkp. oraz żołnierze Ośrodka Szkolenia Spadochronowego w Poznaniu.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir CHOCZAJ,
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_321.html
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych