BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
12.06.2017
W dniu 10.06.2017 r. na krzesińskim lotnisku miały miejsce dwa duże wydarzenia: festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz międzynarodowy bieg na 10 km pod hasłem „Razem dla Bezpieczeństwa”.

     W dniu 10.06.2017 r. na krzesińskim lotnisku miały miejsce dwa duże wydarzenia: festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz międzynarodowy bieg na 10 km pod hasłem „Razem dla Bezpieczeństwa”.
     W rejonie hangaru nr 1 dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji, które przez kilka godzin trwania festynu cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wszystkich uczestników. W festynie licznie uczestniczyło grono kilkuset dzieci żołnierzy i pracowników RON 31. BLT, 2. SLT oraz zaproszonych gości.
     Pomimo niekorzystnych prognoz i porannych opadów, okazało się, że warunki atmosferyczne nie zakłóciły przebiegu naszej imprezy. Uśmiech dzieci, ich zadowolenie i niesłabnąca ochota korzystania z wielu zabaw były niezbitym potwierdzeniem faktu, że warto było tego dnia spotkać się w 31. BLT.
     Największym zainteresowaniem dzieci, czego można było się spodziewać, cieszyły się różnego rodzaju dmuchańce, place zabaw, ściana wspinaczkowa, zjeżdżalnia, możliwość pływania w kulach wodnych czy gra w mega-piłkarzyki.
     Z niemniejszą ciekawością najmłodsi uczestnicy festynu, ale także ich dorośli opiekunowie, poznawali warsztat pracy bazowego sokolnika, wyposażenie żołnierzy mko, wyposażenie ratunkowe pilota, a także sprzęt skoczków spadochronowych. Wszyscy mieli możliwość poznania sprzętu wojskowego w postaci wozów bojowych WSP, pojazdów specjalistycznych kol, wyposażenia klucza EOD czy zobaczenia części uzbrojenia samolotu F-16. Na prezentacji sprzętu nie mogło zabraknąć samolotu F-16, niemałej kolekcji samolotów historycznych, a także ekspozycji motocykli naszej Grupy Motocyklowej „GM KRUK 31. BLT”.
     Instruktorzy z Klubów 31. BLT oraz 2. SLT skutecznie zachęcali dzieci do wielu zabaw wykorzystujących i rozwijających ich dziecięcą pomysłowość i  kreatywność. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość pomalowania twarzy w różne wzory, jakiekolwiek zdołały sobie dzieci powymyślać.
     Czas trwania festynu minął bardzo szybko, co świadczy jedynie o tym, że był to udany Nasz Dzień Dziecka w 31. BLT. Szczególne podziękowania należą się firmie Enea, ktróa czynnie brała współudział w organizacji tak miłego wydarzenia. 

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: mł. chor. Tomasz SZULKOWSKI / Waldemar SEROWSKI
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_328.html

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych