BIP
31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
73. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
04.08.2017
01 sierpnia 2017 r. uroczyście obchodzono 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  

      01 sierpnia 2017 r. uroczyście obchodzono 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej, znajdującego się w Parku Wieniawskiego, zebrało się liczne grono przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń, kombatantów oraz młodzież szkolna, aby uczcić pamięć bohaterskich powstańców biorących udział w walkach o wyzwolenie Warszawy i niedopuszczenie wojsk Armii Czerwonej do przejęcia kontroli nad stolicą. Pośród zebranych zaszczytne, honorowe miejsca zajęli Powstańcy Warszawscy związani od wielu lat z Wielkopolską, którzy ze wzruszeniem dzielili się swoimi wspomnieniami z tego tragicznego okresu naszej historii.
    Zebrani słuchając okolicznościowego Apelu Pamięci, składając okolicznościowe wiązanki kwiatów i zapalając znicze pamięci oddali hołd wszystkim pomordowanym z rąk hitlerowskich oprawców podczas powstańczego czynu zbrojnego.
    Podniosły charakter uroczystości nadał również udział kompanii honorowej, pocztu sztandarowego i pocztu flagowego, które zostały wystawione spośród żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
    Wspólny udział w uroczystościach o charakterze patriotycznymi gwarantuje, że kultywowanie najwartościowszych tradycji z historii Polski, nie pozwoli na utracenie tożsamości narodowej, na czym wszystkim, szczególnie środowisku żołnierskiemu, powinno zależeć.

Tekst: mjr Krzysztof TERZYK
Zdjęcia: sierż. Tomasz WŁODARCZYK
Galeria: 31blt.wp.mil.pl/pl/4_343.html

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych