31. BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
TRIATHLONIŚCI NA MEDAL W WOJSKOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA
11.08.2017
19. Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM odbyły się w dniach 03-06.08.2017 r. w Warendorfie (Niemcy).

Zawodnicy startowali na dystansie olimpijskim tj. 1500m pływania, 40km jazdy na rowerze i 10km biegu. Przy niezbyt sprzyjającej, deszczowej pogodzie utrudniającej już i tak trudną konkurencję w zawodach rywalizowało 74 zawodników i 40 zawodniczek z 21 krajów. Polskę prezentowało 3 zawodników i 3 zawodniczki.
    Po raz kolejny udowodniliśmy, że w rywalizacji o najwyższe lokaty również liczą się sportsmenki z Wojska Polskiego. Nasza najlepsza zawodniczka st. szer. Agnieszka Jerzyk podobnie jak w Korei Płd. podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych zdobyła srebrny medal ustępując jedynie Francuzce Emmie Charayron. Na trzecim miejscu dobiegła do mety była mistrzyni świata z poprzednich wojskowych mistrzostw Pamella Oliveira z Brazylii. W rywalizacji drużynowej kobiet nasze Panie (st. szer. Agnieszka Jerzyk, st. szer. Paulina Kotfica, szer. Hanna Kaźmierczak – wszystkie z Wojskowego Zespołu Sportowego – 31.BLT) po bardzo emocjonującej walce zdobyły brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęły Brazylijki, a na drugim miejscu uplasowały się Rosjanki.
    Nasza męska reprezentacja na Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM wystartowała po raz pierwszy. Najlepszym Polakiem okazał się mar. Mateusz Rak z Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni zajmując 19 lokatę. Szer. Bartosz Smęda z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie zajął 38 miejsce, a st. szer. Marek Szewczyk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia zajął 42 miejsce. Osiągnięte czasy pozwoliły naszym zawodnikom uplasować się na 9 miejscu na świecie. Złoty medal wywalczyli Niemcy przed Rosjanami i Chińczykami.
    Cieszy dobry start i sukces naszych żołnierek w tak silnie obsadzonych zawodach. Jest to potwierdzenie ich wysokich możliwości i dobry prognostyk przed kolejnymi Światowymi Wojskowymi Igrzyskami Sportowymi w Chinach w 2019 roku.

Tekst: mjr Cezary Młynarczyk / mł. chor. Sławomir Woźniak
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir Woźniak