31 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
22 czerwca 2021
Charytatywne spotkanie entuzjastów lotnictwa oraz super-samochodów
W dniu 21 czerwca 31 Baza Lotnictwa Taktycznego wspólnie z Positiveways.pl zorganizowała spotkanie na terenie jednostki, mające na celu podkreślić działalność charytatywną obu organizacji oraz naświetlić przesłanie dotyczące pomocy ośrodkom na terenie Wielkopolski.

W ramach spotkania, na teren jednostki przyjechało ponad 50 aut z najwyższej światowej półki. Uczestnicy podziwiali planowe loty samolotów F-16 oraz sprzęt wojskowy. Nasz personel mógł z bliska zobaczyć auta, które stanowią rzadkość na polskich drogach.

Dziękujemy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań oraz Grupa Motocyklowa "Kruk" 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny za zaangażowanie i pomoc w organizacji wizyty.

******

W ramach akcji, 31 Baza Lotnictwa Taktycznego przekazała przedmioty na licytacje charytatywną PositiveWays, która odbyła się 20 czerwca.

Z przekazanych przedmiotów (koszulka z podpisami piłkarzy, vouchery na zwiedzanie bazy oraz sesję zdjęciową samochodu z F-16) udało się zebrać 42 tysiące złotych.

*****

Do „poznańskiego etapu” – osiągnięto rekordową wartość wylicytowanych przedmiotów – 1 milion złotych.

Głównym celem akcji, jest zbiórka środków przeznaczonych na remont dwóch domów Samotnej Matki w Poznaniu i Kiekrzu, oraz na badania dzieci tam przebywających.

Nie jest to ostatni projekt charytatywny łączący samoloty oraz auta..

*********

Personel 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego również poprzez wiele inicjatyw wspiera ośrodki, na które przekażemy część zebranych funduszy:

Centrum Pomocy Rodzinie i Dzieciom w Solecznikach na Litwie

Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu

Dom Dziecka w Górze

300 żołnierzy wspierało rotacyjnie wielkopolskie szpitale podczas pandemii Covid-19, organizowaliśmy także wiele zbiórek artykułów pierwszej potrzeby dla wspomnianych instytucji.

***************

PositiveWays 2021 – jadą, by pomagać. - https://positiveways.pl/polska-dla-hospicjum-2021/

Jest tylko jedna taka impreza motoryzacyjna w kraju, która na swojej trasie poza przyjemnym rykiem głośnych i mocnych silników, oraz podziwem fanów, zostawia coś jeszcze – realną pomoc finansową potrzebującym dzieciom. To PositiveWays, której tegoroczna edycja ponownie zawitała do Poznania, w dniach 20 i 21 czerwca.

Pasja do najbardziej egzotycznych, super sportowych samochodów łączy ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku.

Kierowców meldujących się na starcie imprezy PositiveWays łączy ponadto chęć bezinteresownej pomocy dzieciom. Organizatorom wydarzenia już od kilku lat udaje się łączyć przyjemne – emocjonujący przejazd kolumny kilkudziesięciu samochodów przez Polskę, tym razem z Krakowa do Kołobrzegu, z przystankami w różnych miastach pełnymi atrakcji; z pożytecznym – aukcjami charytatywnymi na trasie przejazdu, których całkowity dochód przekazywany jest na rzecz chorych dzieci.

W ubiegłym roku, podczas ostatniej imprezy, dzięki hojności jej uczestników, zebrane zostało 230 tys. zł, które zostały przekazane podopiecznym Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Równy Start” z Poznania.

kpt. Robert Filipczuk

Fot:

Arek Biały,

Piotr Łysakowski,

Kuba Fonfara.

generuj pdf
go-up
Kontakt

31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Silniki 1
61-325 Poznań Krzesiny
tel. 261548500
fax. 261548555
31blt.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP