31 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 kwietnia 2022
Ćwiczenia rezerwy
4 kwietnia 2022 roku do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego przybyli żołnierze Rezerwy tworząc 12 Batalion Obrony i Ochrony. Po dowództwem por. Bogumiła Ignasiaka uczestniczyli w zajęciach doszkalających.

W poniedziałek z rana żołnierze stawili się na jednostkę . Zostali umundurowani oraz zakwaterowani w internacie znajdującym się na terenie jednostki i. Zapoznano ich z regulaminowym tokiem służby oraz przedstawiono im przepisy prawa wynikające z Ustawy o Powszechnym Obowiązku Obrony RP.

                Kolejnego dnia szkolenia po porannym rozruchu fizycznym żołnierzom została wydana broń.  Zapoznano ich z budową broni etatowej , zasadami obsługi i konserwacji . Rezerwiści wykonywali na zajęciach łączne czynności do strzelania szkolnego z karabinka oraz poznali budowę i posługiwanie się maską gazową.  Przeprowadzono , również zajęcia z pierwszej pomocy – żołnierze wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową RKO. W godzinach popołudniowych rezerwiści w ramach zajęć taktycznych udali się na 10 kilometrowy przemarsz  uskuteczniając działania taktyczne pojedynczego żołnierza oraz działanie taktyczne sekcji.

W środę odbyły się zajęcia strzeleckie . Każdemu żołnierzowi została wydana amunicja po 10 sztuk. Pod okiem instruktora strzelania por. Ignasiaka żołnierze wykonali strzelanie szkolne numer 1 z karabinka .           

                Na czwartkowych zajęciach rezerwiści poznali historię 31 bazy Lotnictwa Taktycznego oraz przedstawiono im jakim sprzętem dysponuje baza . Zapoznano z podstawowym sprzętem uzbrojenia indywidualnego żołnierza oraz przeprowadzono szkolenie EOD.

W ostatnim dniu szkolenia rezerwiści odbyli krótką pogadankę z Panią psycholog następnie przygotowali się do uroczystego apelu po, którym wykonali czynności organizacyjne wynikające z ubycia żołnierza po ćwiczeniach.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Silniki 1
61-325 Poznań Krzesiny
tel. 261548500
fax. 261548555
31blt.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP