31 Baza Lotnictwa Taktycznego


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
SPRZĘT OBSŁUGI LOTNISKA

 

SPRZĘT OBSŁUGI LOTNISKA

 

WIRNIKOWY ZGARNIACZ ŚNIEGU NA PODWOZIU WIELOFUNKCYJNYM UNIMOF U400


POJAZD SŁUŻY DO UTRZYMANIA GOTOWOŚCI EKSPLOATACYJNEJ TRAWIASTYCH NAWIERZCHNI LOTNISKA ORAZ W OKRESIE ZIMOWYM DO USUWANIA ŚNIEGU I OBLODZĘŃ SZTUCZNYCH NAWIERZCHNI LOTNISKA. URZĄDZENIE POSIADA ROTOR SŁUŻĄCY DO ODRZUCANIA GRUBYCH WARSTW ŚNIEGU NA ZNACZNE ODLEGŁOŚCI, PONADTO WYPOSAŻONY JEST W PRZYSTAWKĘ DO CIŚNIENIOWEGO MYCIA POWIERZCZNI BETONU LUB ASFALTU ORAZ PRZECISKANIA NIEDOROŻNYCH SIECI ODWADNIAJĄCYCH LOTNISKA.

 

CIĘŻKI LOTNIOSKOWY SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY TYP 689 NA PODWOZIU MERCEDES-BENZ ACTROS 3341A/33441 6X6


POJZAD WYPOSAŻONY JEST W ZBIORNIK WODY O POJEMNOŚCI 8000 L ORAZ ZBIORNIK NA ŚRODEK PIANOTWÓRCZY O POJ. 800L. POMPĘ ZIEGLERA O WYDAJNOŚCI 600 LITRÓW PRZY CIŚNIENIU 10 BAR. DZIAŁKO WODNO-PIANOWE ZINTEGROWANE Z DZIAŁKIEM PROSZKOWYM ZAMOCOWANE NA DACHU, ARKON TYPU ROOF TURET STEROWANE ZDALNIE Z KABINY ORAZ RĘCZNIE O WYDAJNOŚCI 3600 L/MON I ZASIĘGU PRĄDU ZWARTEGO 90M ORAZ ROZPORSZONEGO 37 M DLA PROSZKU O WYDAJNOŚCI 10 KG/S. DZIAŁKO WODNO - PIANOWE ARKON TYP FIRE FOX ZAMONTOWANE NA ZDERZAKU O WYDAJNOŚCI 2600L/MIN STEROWANE ZDALNIE Z KABINY, NISKOCIŚNIENIOWA LINIA SZYBKIEGO NATARCIA Z WĘŻEM DŁUGOŚCI 30 M NAWINIĘTYM NA ZWIJADŁO Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM Z PROWADNICĄ O WYDAJNOŚCI 150L/MIN. POJAZD POSIADA TEŻ SYSTEM DZYSZ DOLNYCH DO OBRONY POJAZDU PRZED POŻARAMI W PŁASZCZYZNACH.

POLEWARKO-ZMYWARKA ORION PP2 NA PODWOZIU MAN TGM


POJAZD SŁUŻY DO ROZPROWADZANIA PŁYNNYCH ŚORDKÓW O DZIAŁANIU ODLADZAJĄCYM SŁUŻĄCYCH DO ZWALCZANIA  GOŁOLEDZI NA PASACH STARTOWYCH O DROGACH KOŁOWANIA NA LOTNISKU W OKRESIE ZIMOWYM ORAZ DO ZMYWANIA ZANIECZYSZCZONYCH NAWIERZCHNI BETONOWYCH I ASFALTOYCH W OKRESIE LETNIM. POSIADA DYSZE CISNIENIOWE DOZ MYWANIA I SPRYSKIWANIA Z TYŁU. URZĄDZENIE POSAIDA TRZEY POMPY MEMBRAMOWE O WYDAJNOŚCI 250L/MIN. PŁYTA CZOŁOWA UMOZLIWIA ZASTOSOWANIE DO POJAZDU PŁUGA ODSNIEŻAJĄCEGO LUB INNEGO SPRZETY POSIADAJĄCEGO WŁASNY NAPĘD. STEROWANIE ELEMENTAMI ROBOACZYMI ODBYWA SIĘ  POPRZEZ PULIT STERUJĄCY ZNAJDUJĄCY SIE W KABINIE OPERATORA.

OCZYSZCZARKA LOTNISKOWA OVERAASEN RSC - 200 NA PODWOZIU MERCEDES AXOR


POJAZD SŁUŻY DO UTRZYMANIA GOTOWOŚCI EKSPLOATACYJEJ SZTUCZNYCH NAWIERZCHNI LOTNISKA.  POSIADA DYSZE WYDMUCHOWE, SZCZOTKI ZDZIERAJĄCE DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PRZYWARTYCH DO PŁYTY BETONOWEJ A W OKRESIE ZIMOWYM DO USUWANIA PRZYLEGAJĄCEGO ŚNIEGU ORAZ LODU. DO BELKI NOŚNEJ ZAMONTOWANEJ Z PRZODU POJAZDU MOZNA DOCZEPIĆ PŁUG ODŚNIEŻNY. STEROWANIE ELEMENTAMI ROBOCZYMI URZĄDZENIA ODBYWA SIĘ POPRZEZ PULPIT STERUJĄCY  ZNAJDUJĄCY SIE W KABINIE OPERATORA.POJAZD POSIADA DWA SILNIKI - JEDEN DO NAPĘDU PODWOZIA, DRUGI DO NAPĘDU ZABUDOWY.

ODKURZACZ LOTNISKOWY AS - 990 NA PODWOZIU MERCEDES AXOR


POJAZD SŁUŻY DO UTRZYMANIA GOTOWOŚCI EKSPLOATACYNEJ SZTUCZNYCH NAWIERZCHNI LOTNISKA, POSIADA DWIE DYSZE WYDMUCHOWE, DYSZE SSAWNE, SZCZOTKI ZGARNIAJĄCE ORAZ WĄŻ SSAWNY DO OCZYSZCZANIA STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH. DO BELKI NOŚNEJ ZAMONTOWANEJ Z PRZODU POJAZDU MOŻNA DOCZEPIĆ ELEMENTY DODATKOWE TAKIE JAK PŁYTA MAGNETYCZNA, PŁUG ŚNIEŻNY CZY SZCZOTKA WALCOWA CZOŁOWA.STEROWANIE ELEMENTAMI ROBOCZYMI URZĄDZENIA REALIZUJE SIĘ POPRZEZ PULPIT STERUJĄCY ZNAJDUJĄCY SIĘ W KABINIE OPERATORA. POJAZD POSIADA DWA SILNIKI , JEDEN DO NAPĘDU PODWOZIA, DRUGI DO NAPĘDU ZABUDOWY POJAZDU.

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Silniki 1
61-325 Poznań Krzesiny
tel. 261548500
fax. 261548555
31blt.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP